تبلیغات
قانون - بانک مقالات حقوقی و قضایی میعادگاه - لاریجانی: امیدواریم نگرانی وكلا رفع گردد
قانون - بانک مقالات حقوقی و قضایی میعادگاه

 


بازدید : مرتبه
تاریخ : جمعه 26 تیر 1388
 
رییس مجلس شورای اسلامی در دیدار با كانون‌های وكلا و رییس اتحادیه‌ی كانون‌های وكلای دادگستری سراسر كشور، خاطر نشان ساخت: اصل این‌كه وكلا باید مستقل باشند، هم قانونی است و هم با عقلانیت عرفی مطابقت دارند....
رییس مجلس شورای اسلامی در دیدار با كانون‌های وكلا و رییس اتحادیه‌ی كانون‌های وكلای دادگستری سراسر كشور، خاطر نشان ساخت: اصل این‌كه وكلا باید مستقل باشند، هم قانونی است و هم با عقلانیت عرفی مطابقت دارند.

به گزارش ایسنا، دكتر لاریجانی در این دیدار كه بعد از ظهر پنجشنبه برگزار شد، اظهار داشت: خدمات كانون وكلا در عرصه‌های قضایی كشور همواره مورد توجه بوده است و شایسته نیست افرادی كه در حال خدمت و انجام مسوولیت خود می‌باشند، دچار نگرانی شوند.

رییس مجلس افزود: حساسیت شما به عنوان نهاد مدنی نسبت به اجرای قانون در كشور بسیار قابل احترام می‌باشد و ضرورت دارد همه تابع قانون عمل نمایند و مرجع قانونی مجلس شورای اسلامی است.

لاریجانی همچنین با اشاره به نگرانی اعضای كانون وكلا در سراسر كشور نسبت به تصویب این آیین‌نامه، خاطر نشان كرد: این امر موضوع لاینحلی نیست و شما نیز نباید بیش از اندازه به آن بپردازید تا خدای ناكرده به صورت یك كشمكش و یا معضل در جامعه مطرح شود.

وی افزود: شما با قوه‌ی قضاییه همكار و همراه هستید و این ارتباط نباید تبدیل به تقابل شود.

رییس مجلس در پایان اظهار امیدواری كرد: با انجام رایزنی از طریق مجلس شورای اسلامی اعم از كمیسیون‌های قضایی و حقوقی و اصل نود و مذاكره با رییس محترم قوه‌ی قضاییه این نگرانی وكلای كشور رفع گردد.

این گزارش حاكیست در ابتدای این دیدار چند تن از روسای كانون‌های وكلا و رییس اتحادیه كانون‌های وكلای دادگستری به بیان نگرانی‌های به وجود آمده در خصوص تصویب اصلاحیه آیین‌نامه‌ی اجرای قانون استقلال كانون وكلای دادگستری مصوب سال 1334 به عنوان ناقص استقلال كانون وكلا و تعارض آن با قانون پرداختند و خواستار حل این مشكل گردیدند.
 



طبقه بندی: اخبار حقوقی ، 
ارسال توسط آتیه
آخرین مطالب
ویژه ها
آرشیو مطالب
نظر سنجی
چه ارتباطی با رشته حقوق دارید ؟






پیوند های روزانه
امکانات جانبی
blogskin