تبلیغات
قانون - بانک مقالات حقوقی و قضایی میعادگاه - جلسه مشورتی لاریجانی با قضات دیوان عالی
قانون - بانک مقالات حقوقی و قضایی میعادگاه

 


بازدید : مرتبه
تاریخ : دوشنبه 2 شهریور 1388
 
در اجرای اصل 162 قانون اساسی جلسه مشورتی رییس قوه قضاییه با قضات دیوان عالی كشور جهت انتخاب رییس دیوان عالی كشور و دادستان كل كشور برگزار شد....
در اجرای اصل 162 قانون اساسی جلسه مشورتی رییس قوه قضاییه با قضات دیوان عالی كشور جهت انتخاب رییس دیوان عالی كشور و دادستان كل كشور برگزار شد.

به گزارش ایسنا آیت‌الله آملی لاریجانی قضات با فضل و تجربه دیوان عالی كشور را شایسته هرگونه تقدیر دانست و اظهار كرد: جایگاه دیوان عالی كشور بر اساس قانون اساسی و قوانین موضوعه خصوصا اصل 162 قانون اساسی نظارت بر اجرای صحیح قوانین در محاكم و ایجاد وحدت رویه قضایی است كه باید این شان و جایگاه واقعی دیوان عالی كشور حفظ شود و نظارت عالیه دیوان عالی كشور بر محاكم بدوی و نحوه صدور آراء تقویت شود.

رییس قوه قضاییه با توجه به ضرورت احیای نظارت و ارتباط بیشتر دادستانی كل با دادسراهای سراسر كشور اظهار كرد: تلاش خواهد شد با تغییر و تحول مدیریتی در سطح دادستانی كل و دیوان عالی كشور نظارت عالیه بر دادسراها تقویت شود.

در پایان این جلسه و پس از استماع اظهارات برخی از قضات دیوانی عالی كشور مشورت با قضات دیوان عالی كشور درخصوص انتخاب رییس دیوان عالی كشور و دادستان كل كشور بر اساس اصل 162 قانون اساسی انجام پذیرفت.با مشورت رئیس قوه قضائیه با قضات دیوان عالی كشور در خصوص انتخاب رئیس دیوان عالی و دادستان كل، محسنی‌اژه‌ای و گركانی با رأی اكثریت قاطع قضات دیوان عالی به عنوان دادستان كل و رئیس‌دیوان عالی انتخاب شدند.

  در این جلسه كه عصر یكشنبه در محل دیوان عالی كشور برگزار شد به استناد اصل 162 قانون اساسی پس از استماع اظهارات برخی قضات دیوان عالی كشور مشورت با قضات دیوان در خصوص انتخاب دادستان كل و رئیس‌دیوان عالی كشور انجام شد كه در نهایت با رأی بالای اكثریت قاطع اعضاء غلامحسین محسنی‌اژه‌ای وزیر اطلاعات دولت نهم به عنوان دادستان كل و آیت‌الله گركانی امام‌جمعه و نماینده ولی فقیه در استان مركزی به عنوان رئیس دیوان عالی كشور انتخاب شدند.طبقه بندی: اخبار حقوقی ، 
ارسال توسط آتیه
آخرین مطالب
ویژه ها
آرشیو مطالب
نظر سنجی
چه ارتباطی با رشته حقوق دارید ؟


پیوند های روزانه
امکانات جانبی
blogskin