تبلیغات
قانون - بانک مقالات حقوقی و قضایی میعادگاه - به هیچ وجه با افرادی كه با استفاده از ماده ۱۸۷ مجوز مشاوره حقوقی گرفته‌اند مشكلی نداریم
قانون - بانک مقالات حقوقی و قضایی میعادگاه

 


 
رییس اتحادیه سراسری كانون‌های وكلای دادگستری ایران(اسكودا) تصریح كرد: همیشه گفته‌ام ما به هیچ وجه با افرادی كه با استفاده از ماده ۱۸۷ مجوز مشاوره حقوقی گرفته‌اند مشكلی نداریم.

رییس اتحادیه سراسری كانون‌های وكلای دادگستری ایران(اسكودا) تصریح كرد: همیشه گفته‌ام ما به هیچ وجه با افرادی كه با استفاده از ماده ۱۸۷ مجوز مشاوره حقوقی گرفته‌اند مشكلی نداریم.

بهمن كشاورز در گفت‌وگو با خبرنگار حقوقی ایسنا اظهار كرد: به دنبال مصاحبه‌ی این‌جانب درباره‌ی دعاوی مطروحه در دیوان عدالت اداری كه در ضمن آن آمده بود امكان طرح دعوی در دادگاه‌ها و دخالت از طرف موكل در دعاوی به عنوان وكیل به مشاوران حقوقی قوه‌ی قضاییه «وزن وكیل دادگستری نمی‌دهد» از جانب دوستان این‌جانب كه از تشكیلات ماده ۱۸۷ مجوز مشاوره حقوقی دریافت كرده‌اند گلایه‌هایی مطرح شد مبنی بر این سوءتفاهم كه این‌جانب در مقام تحقیر و كوچك انگاشتن موضع و موقع این دوستان بوده‌ام.

وی افزود: صرف‌نظر از این‌كه كسانی كه شناخت كافی از بنده دارند نیك می‌دانند كه چنین برخوردها و گفتمانی اصولا روش بنده نیست، در این مورد گمان می‌كنم كلمه‌ی «وضع» اشتباها «وزن» قید شده و این سوءتفاهم را باعث شده است.

رییس اتحادیه سراسری كانون‌های وكلای دادگستری در ادامه گفت: آن‌چه بنده گفتم صرفا یك بحث حقوقی و قانونی بود بر این مبنا كه الفاضی را كه در قوانین برای توصیف وضعیت ویژه‌ی شغلی افراد و گروه‌های خاص به كار می‌رود، در مورد افراد و گروه‌هایی كه دارای آن ویژگی‌ها نیستند نمی‌توان به كار برد. هم‌چنان كه وكلای دادگستری عضو كانون وكلا حق ندارند از عنوان مشاوره حقوقی قوه‌ی قضاییه استفاده كنند چون مجوز كار خود را طبق ماده ۱۸۷ از قوه‌ی قضاییه نگرفته‌اند بلكه مشمول لایحه‌ی قانونی استقلال كانون وكلا و قانون كیفیت اخذ پروانه وكالت هستند، عكس این موضوع نیز صادق است. در این بیان به هیچ وجه قصد تحقیر یا طعنه زدن وجود نداشته است. در هر حال اگر برخی دوستان رنجیده باشند از ایشان پوزش می‌خواهم.

كشاورز در پایان خاطرنشان كرد: همیشه گفته‌ام ما به هیچ وجه با افرادی كه با استفاده از ماده ۱۸۷ مجوز مشاوره حقوقی گرفته‌اند مشكلی نداریم بلكه مشكل ما با تفكر و پدیده‌ی وكالت دولتی و حكومتی است كه امیدواریم به زودی با قانون‌گذاری صحیح و پیوستن كسانی كه به موجب ماده‌ی مذكور پروانه دریافت كرده‌اند به كانون‌های مستقل وكلا، مشكل به طور بنیادی و نهایی حل شود.
طبقه بندی: اخبار حقوقی ، 
ارسال توسط آتیه
آخرین مطالب
ویژه ها
آرشیو مطالب
نظر سنجی
چه ارتباطی با رشته حقوق دارید ؟


پیوند های روزانه
امکانات جانبی
blogskin