تبلیغات
قانون - بانک مقالات حقوقی و قضایی میعادگاه - سمپوزیوم ماهیت حقوقی و محتوای رضایت نامه‌های درمانی برگزار می‌شود
قانون - بانک مقالات حقوقی و قضایی میعادگاه

 


 
از مهمترین محورهایی كه در این سمینار ارائه می‌شود می‌توان به ماهیت حقوقی رضایت نامه آگاهانه، رضایت نامه از دیدگاه اخلاقی، نگاه جهان به رضایت نامه آگاهانه، رضایت و برائت و مسئولیت پزشكی، نحوه تنظیم یك رضایت نامه آگاهانه صحیح، رضایت در مواقع خاص، رضایت در پژوهش‌های پزشكی، قصور تقصیر پزشك در رابطه با رضایت و برائت اشاره كرد....

سمپوزیوم یك روزه ماهیت حقوقی و محتوای رضایت نامه‌های درمانی، ۱۰ دی ماه سال جاری در پژوهشكده رویان برگزار می‌شود.

دكتر رضا سامانی، دبیر كمیته اخلاق پزشكی پژوهشكده رویان در گفت وگو با خبرنگار بهداشت و درمان خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) واحد علوم پزشكی ایران گفت: هدف از برگزاری این سمینار گرامیداشت یاد و خاطره دانشمند فقید جهاد دانشگاهی دكتر سعید كاظمی آشتیانی كه در زمینه‌های فقهی و حقوقی تحقیقات بسیار زیادی انجام داده، می‌باشد.

وی افزود: از مهمترین محورهایی كه در این سمینار ارائه می‌شود می‌توان به ماهیت حقوقی رضایت نامه آگاهانه، رضایت نامه از دیدگاه اخلاقی، نگاه جهان به رضایت نامه آگاهانه، رضایت و برائت و مسئولیت پزشكی، نحوه تنظیم یك رضایت نامه آگاهانه صحیح، رضایت در مواقع خاص، رضایت در پژوهش‌های پزشكی، قصور تقصیر پزشك در رابطه با رضایت و برائت اشاره كرد.

همچنین در ادامه دكتر باغبان اسلامی نژاد دبیرعلمی سمینار یك روزه كاربرد سلول‌های بنیادی مزانشیمی در ارتوپدی كه ۱۷ دی ماه در پژوهشكده رویان برگزار می‌شود؛ گفت: این سمینار هم با بزرگداشت دكتر آشتیانی به معرفی سلول‌های بنیادی مزانشیمی به عنوان ابزار قوی و كارآمد در درمان‌های ارتوپدیك ضایعات بافتی به ویژه آسیب‌های غضروف، استخوان و تاندون می‌پردازد.

وی در ادامه اظهار داشت: سخنرانی‌ها در این سمینار در دو دسته قرار گرفته است دسته اول سخنرانی‌هایی است كه توسط متخصصان علوم پایه در جهت معرفی سلول‌های بنیادی و كاربرد آنها انجام می‌شود. در این بخش به مهندسی بافت با استفاده از سلول‌های بنیادی مزانشیمی نیز پرداخته خواهد شد و دسته دوم سخنرانی‌هایی است كه پیوند سلول‌های بنیادی مزانشیمی را در مورد خاص ارتوپدیك مانند آرتروز، عدم جوش خوردگی استخوان، اختلال طول اندام (افزایش طول استخوان و قد) مورد بحث قرار می‌دهد. در این بخش سعی بر آن شده است كه از افرادی كه از سلول‌ها استفاده كرده‌اند، به كار گرفته شود.

گفتنی است، این سمینار یك روزه می‌تواند برای متخصصان و دانشجویان علوم پایه نظیر كلیه رشته‌های بیولوژی و متخصصان علوم بالینی اعم از پزشكان و متخصصان قابل استفاده باشد
طبقه بندی: اخبار حقوقی ، 
ارسال توسط آتیه
آخرین مطالب
ویژه ها
آرشیو مطالب
نظر سنجی
چه ارتباطی با رشته حقوق دارید ؟


پیوند های روزانه
امکانات جانبی
blogskin