تبلیغات
قانون - بانک مقالات حقوقی و قضایی میعادگاه - دومین همایش سراسری طب و قضا برگزار می‌شود
قانون - بانک مقالات حقوقی و قضایی میعادگاه

 


بازدید : مرتبه
تاریخ : سه شنبه 24 آذر 1388
 
عضو كمیته اجرایی همایش سراسری طب و قضا هدف از برگزاری این همایش را ارتقاء تعامل پزشكی قانونی و قضات در راستای تحقق عدالت عنوان كرد و گفت: همایش طب و قضا در دو محور جایگاه كالبدشكافی قانونی و نقش روانپزشكی قانونی در دادرسی قضایی برگزار می‌شود....
در تاریخ ۴ و ۵ اسفند ماه ۸۸ در استان اصفهان با هدف ارتقاء تعامل بیشتر پزشكی قانونی و قضات برگزار می‌شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)- در اصفهان، عضو كمیته اجرایی همایش سراسری طب و قضا هدف از برگزاری این همایش را ارتقاء تعامل پزشكی قانونی و قضات در راستای تحقق عدالت عنوان كرد و گفت: همایش طب و قضا در دو محور جایگاه كالبدشكافی قانونی و نقش روانپزشكی قانونی در دادرسی قضایی برگزار می‌شود.

فردین مردانی ضرورت كالبد گشایی در تعیین علت فوت، در تشخیص عوامل موثر در فوت، در تعین صدمات نوعاً كشنده، رضایت اولیاء دم و اختیارات قاضی در كالبد گشایی و در تعیین تقدم و تاخر فوت را زیر مجموعه محور جایگاه كالبد شكافی قانونی در دادرسی قضایی برشمرد و افزود: از زیر مجموعه نقش روانپزشكی قانونی در دادرسی قضایی می‌توان به حجر از دیدگاه قانون و روانپزشكی، جنون از دیدگاه قانون و روانپزشكی، مسوولیت كیفری و مدنی در سوء مصرف مواد و داروها، تحمل كیفر و اختلالات روانی و صلاحیت روانی متهم در بازجویی نام برد.

وی اظهار كرد: این همایش با همكاری سازمان پزشكی قانونی كشور، معاونت آموزشی قوه قضاییه، مركز تحقیقات پزشكی قانونی، دانشگاه علوم پزشكی اصفهان و دانشگاه آزاد اسلامی واحد خوراسگان برگزار می‌شود.

عضو كمیته اجرایی همایش سراسری طب و قضا با بیان این‌كه نخستین همایش طب و قضا سال گذشته در تهران برگزار شد، ادامه داد: در سال جاری این همایش در تاریخ ۴ و ۵ اسفند ماه در اصفهان برگزار می‌شود و دبیرخانه این همایش در تهران،دفتر مركز تحقیقات پزشكی قانونی مستقر است و متقاضیان ارائه مقاله می‌توانند مقالات خود را به صورت اینترنتی تا تاریخ۳۰دی ماه به آدرس Tebvaghaza@LMO.ir ارسال كنند.

وی با اشاره به اینكه نظرات پزشكی قانونی در صدور آرا بسیار حائز اهمیت است، خاطر نشان كرد: در بررسی پرونده‌های قضایی بدون نظریه كالبد گشایی دقیق و معتبر تحقق عدالت امكان پذیر نیست و برگزاری چنین همایش‌هایی در راستای نزدیكتر نمودن و تعامل بیشتر نظرات قضات دادگستری و پزشكی قانونی است.

سرپرست آموزشی و پژوهشی اداره كل پزشكی قانونی استان در خصوص جایگاه پزشكی قانونی استان اصفهان در كشور افزود: استان اصفهان پس از تهران از لحاظ آموزشی پزشكی قانونی در كشور رتبه دوم را به خود اختصاص داده است و نسبت به دیگر استان‌ها وضعیت بهتری را داراست و علت ارسال مقالات به تهران دارابودن تعداد نیروی تخصصی بیشتر استان تهران بوده است.

مردانی در خصوص درج امتیاز بازآموزی برای مشمولان آموزش مداوم در این همایش بیان داشت: از سوی اداره كل پزشكی قانونی به دانشگاه علوم پزشكی پیشنهاد شده است كه برای حضور و ارائه مقاله پزشكان عمومی، تخصصی و همچنین كارشناسان و كارشناسان ارشدو مشمولان آموزش مداوم مانند پرستاران و علوم آزمایشگاهی امتیار باآموزی در نظر گرفته شود بدین صورت كه به پزشكان عمومی برای حضور ۲ روزه در همایش ۱۰ امتیاز و پزشكان تخصصی ۱۶ امتیاز اختصاص یابد.
طبقه بندی: اخبار حقوقی ، 
ارسال توسط آتیه
آخرین مطالب
ویژه ها
آرشیو مطالب
نظر سنجی
چه ارتباطی با رشته حقوق دارید ؟


پیوند های روزانه
امکانات جانبی
blogskin