تبلیغات
قانون - بانک مقالات حقوقی و قضایی میعادگاه - مردی با همسر اولش به دادگاه مهریه همسر دومش رفت
قانون - بانک مقالات حقوقی و قضایی میعادگاه

 


بازدید : مرتبه
تاریخ : پنجشنبه 26 آذر 1388
 
مرد میانسالی به همراه همسر اولش در جلسه دادگاه مطالبه مهریه از سوی همسر دومش حاضر شد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، مرد میانسالی
به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، مرد میانسالی با حضور در شعبه 268 مجتمع قضایی خانواده، دادخواست عدم توانایی در پرداخت مهریه همسر دوم خود را به دادگاه ارائه كرد.
مرد میانسال كه به همراه همسر اول خود در جلسه رسیدگی به پرونده مطالبه مهریه از سوی همسر دومش حاضر شده بود، به قاضی عموزادی رئیس شعبه 268 دادگاه خانواده گفت: 30 سال قبل با همسر اولم ازدواج كردم و حاصل این ازدواج سه فرزند است كه همگی تحصیلكرده هستند.
وی در پاسخ به اینكه چه اتفاقی افتاد كه دوباره و بدون اطلاع همسرت ازدواج كرده‌ای، گفت: حدود دو سال پیش در یكی از بزرگراه‌های تهران زنی را سوار ماشین كردم.
مرد میانسال با بیان اینكه نیت من از ازدواج با این زن هوس‌بازی نبوده است، ادامه داد: آن زن با بیان اینكه مشكلات زیادی دارد و به خاطر همین مشكلات و با داشتن بیش از 50 سال سن هنوز ازدواج نكرده است، از من خواست به او كمك كنم.
وی ادامه داد: من هم بعد از كلی كلنجار رفتن با خودم تصمیم گرفتم به او كمك كنم. رابطه من و آن زن كم‌كم زیاد شد و در نهایت من او را با مبلغ 20 میلیون تومان به عنوان مهریه به عقد دائم خود درآوردم.
وكیل زن دوم این مرد كه در دادگاه حضور داشت، به قاضی گفت: طبق اظهارات موكل من، این مرد با اصرار از وی درخواست ازدواج كرده است و قول داده است كه زن اول خود را طلاق بدهد. ولی این مرد به تعهد خود عمل نكرد و موكل من هم مهریه خود را مطالبه كرد و تحت هیچ شرایطی از حق خود نمی‌گذرد.
وكیل در پاسخ به سؤال قاضی كه چرا موكل شما شخصاً در دادگاه حاضر نشده است، گفت: موكل من احتمال داد كه در صورت برخورد با همسر اول شوهرش، با او درگیر شود به همین دلیل در دادگاه حاضر نشد.
مرد میانسال در پاسخ به این ادعای وكیل گفت: تمام این حرف‌ها دروغ است و من همان ابتدا تمام شرایط خود را به او گفتم. من هیچ قولی مبنی بر اینكه همسر اول خود را طلاق بدهم به این زن ندادم چرا كه به همسر اول خودم هنوز هم علاقه دارم.
همسر اول این مرد هم در دادگاه حاضر بود و به قاضی گفت: من تا سال گذشته از این موضوع اطلاع نداشتم و زمانی كه متوجه شدم شوهرم با زن دیگری ازدواج كرده است، برای طلاق اقدام كردم.
وی ادامه داد: بعد از اینكه شوهرم فهمید برای طلاق اقدام كرده‌ام، از من خواهش كرد كه اگر درخواست طلاق خود را پس بگیرم در مدت كوتاهی زن دوم را رها خواهد كرد. این زن با هدف كلاهبرداری مالی شوهر من را فریب داده است.
مرد میانسال با بیان اینكه مشكلات مالی زیادی دارد، ادامه داد: من از عهده پرداخت مهریه این زن چه نقدی و چه به صورت اقساط بر نمی‌آیم.
قاضی عموزادی نیز بعد از شنیدن اظهارات حاضران در جلسه، بر محق بودن زن دوم مرد برای دریافت مهریه تأكید كرد و از مرد میانسال خواست در جلسه آینده رسیدگی به پرونده شاهدان خود را برای تأیید ناتوانی در پرداخت نقدی مهریه به دادگاه معرفی كند.طبقه بندی: حقوق خانواده ، 
ارسال توسط آتیه
آخرین مطالب
ویژه ها
آرشیو مطالب
نظر سنجی
چه ارتباطی با رشته حقوق دارید ؟


پیوند های روزانه
امکانات جانبی
blogskin