تبلیغات
قانون - بانک مقالات حقوقی و قضایی میعادگاه - پرونده مرگ دختر جوان در پارتی شبانه دوباره باز شد
قانون - بانک مقالات حقوقی و قضایی میعادگاه

 


بازدید : مرتبه
تاریخ : پنجشنبه 26 آذر 1388
 
پرونده مرگ دختر جوانی كه در حادثه سقوط در یك پارتی شبانه فوت كرده بود با نظر دادگاه دوباره باز شد.
به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، شامگاه پنجشنبه 25 مرداد سال‌ گذشته مأموران كلانتری 101 تجریش از برگزاری یك پارتی شبانه در یكی از خانه‌های داخل یك برج در الهیه با خبر شدند.
مأموران با حضور در محل برگزاری این برنامه متوجه شدند، 2 مرد جوان با معرفی كردن خود به عنوان مأموران مبارزه با مفاسد اخلاقی اقدام به ورود به این خانه كرده‌اند و در حال تخلیه مشروبات الكلی از خانه هستند تا اعضای شركت كننده فرصت منهدم كردن آن را پیدا نكنند.
اصغرزاده، بازپرس شعبه دوم دادسرای امور جنایی تهران درباره این پرونده افزود: مأموران نیروی انتظامی به دلیل نداشتن حكم قضایی از ورود به خانه خودداری كردند و تنها نظاره‌گر اعمال و رفتار این دو مدعی بودند.
وی ادامه داد: ماجرا به همین شكل ادامه داشت تا اینكه در همین لحظه مأموران صدای جیغ و فریاد یكی از دختران شركت كننده در این پارتی را شنیده و متعاقب آن از سقوط این فرد به داخل حیاط با خبر شدند.
وی گفت: با حضور در صحنه و‌ بررسی‌ها دریافتم. اعضای شركت كننده در پارتی مدعی‌ هستند كه یكی از افراد مأمورنما پس از سقوط دختر جوان از اتاق محل سقوط بیرون آمده است.
وی ادامه داد: با صدور حكم قضایی 2 مرد مأمورنما دستگیر شدند ‌و افراد شركت كننده در این بزم شبانه نیز دستگیر شدند و تحقیقات ابتدایی از این افراد آغاز شد.
وی افزود: با به دست آمدن آثار و نشانی‌های موجود در محل حادثه مشخص شد این خانه محل و پاتوقی برای جوانان متعددی بوده كه با حضور در این محل به امیال شیطانی خود می‌رسیده‌اند.
بازپرس شعبه دوم دادسرای امور جنایی تهران گفت: 2 مرد مأمورنما به اتهام ورود غیرقانونی و همچنین جعل عنوان بازداشت شدند و تحقیقات از آن‌ها آغاز شد.
وی ادامه داد: تحقیقات ادامه یافت تا اینكه مشخص شد برخی از دختران حاضر در این مهمانی مدعی‌ هستند مریم دختر جوان سقوط كرده در ابتدای حضور این 2 مرد مأمورنما پیشنهاد پریدن از داخل پنجره به درون حیاط را داده‌ است اما این افراد وی را به دلیل ارتفاع زیاد از این اقدام منصرف كرده‌اند.
وی افزود: یكی از 2 مرد مأمورنما بنا بر اظهارات همه‌ افراد شركت كننده در مهمانی داخل سالن اصلی و در حین تفتیش بدنی افراد بوده و فرد دیگر داخل اتاق بوده است در صورتی كه خود این فرد مدعی است، داخل آشپزخانه بوده‌ است.
اصغرزاده گفت: ادعای این فرد مبنی بر حضور در آشپزخانه نمی‌توانست كذب باشد زیرا اتاق و آشپزخانه در كنار هم و در یك راهرو پشت سالن اصلی است كه حاضران داخل سالن نمی‌توانند آن را ببینند.
وی ادامه داد: ابهامات زیادی در این پرونده وجود داشت اما نكته قابل تأمل این بود كه بررسی از دوستان و اعضای شركت كننده در پارتی نشان داد مقتوله آدم جسوری بوده به حدی كه تا كنون ده‌ها بار بر اثر درگیری با مأموران نیروی انتظامی دستگیر شده است.
بررسی از افسر كلانتری حاضر در صحنه نیز نشان داد این فرد مدعی‌ شد فردی از مسئولان ناجا در پشت بی‌سیم هویت 2 مأمورنما را تأیید كرده و از مأموران خواسته ‌است تا با این افراد كاری نداشته باشند.
افسر نیروی انتظامی مورد نظر شناسایی شد و با حضور در دادسرای امور جنایی مدعی شد صرفاً مخبر بودن 2 مأمورنما را تأیید كرده و به هیچ‌ عنوان به مأموران در خصوص اعمال انجام شده از سوی این افراد سخنی به میان نیاورده است.
اظهارات این فرد از سوی بازپرس جنایی پذیرفته شد اما برای مشخص شدن ابهامات باقیمانده در پرونده چندین دستور دیگر صادر شد تا مشخص شود اظهارات این درجه دار صحت دارد یا خیر.
وی افزود: بار دیگر جسور بودن مقتوله به یادمان آمد. به گونه‌ای كه مشخص شد وی حتی یك بار با فردی كه به او در فرودگاه مهر آباد در خصوص حجابش تذكر داده است درگیر شده و وی را مورد ضرب و شتم قرار داده است.
بازپرس شعبه دوم دادسرای امور جنایی تهران گفت: بررسی نتایج اولیه تحقیقات فرضیه به قتل رسیدن این فرد را دور از ذهن كرد و بیشتر فرضیه پریدن و سقوط در حال بررسی بود تا اینكه سرانجام این فرضیه قطعی شد و به قتل رسیدن این فرد منتفی شد.
وی ادامه داد: صبح 23 خرداد امسال در آخرین جلسه بررسی اظهارات متهمان پرونده 5 زن جوان حاضر در مهمانی به همراه 7 پسر كه دوستان این افراد بودند به همراه 2 متهم مأمورنما از خود دفاع كردند.
اصغرزاده گفت: با توجه به دفاعیات این افراد و همچنین مشخص شدن زوایای پنهان این پرونده هر 14 نفر از اتهام قتل عمد تبرئه شدند.
وی ادامه داد: پرونده به شعبه 1159 دادگاه عمومی جزایی تهران فرستاده شد اما قاضی دادگاه مدعی شد 2 مرد مأمورنما به اتهام تسبیب در قتل عمد مجرم هستند.
وی افزود: صبح امروز به یكی از متهمان پرونده این اتهام تفهیم شد.طبقه بندی: حقوق جزا، 
ارسال توسط آتیه
آخرین مطالب
ویژه ها
آرشیو مطالب
نظر سنجی
چه ارتباطی با رشته حقوق دارید ؟


پیوند های روزانه
امکانات جانبی
blogskin