تبلیغات
قانون - بانک مقالات حقوقی و قضایی میعادگاه - قصاص قاتلی كه به خاطر اختلاف مالی مقتول را مثله كرده بود
قانون - بانک مقالات حقوقی و قضایی میعادگاه

 


 

 

مردی كه سال گذشته به خاطر اختلاف مالی با مردی 56 ساله، او را كشته و مثله كرده بود، به قصاص محكوم شد

 گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، 7 تیر سال گذشته زنی با مراجعه به دادسرای جنایی تهران، مدعی شد كه همسرش از چند روز قبل ناپدید شده است و خبری از او نیست.
تحقیقات در این زمینه آغاز شد و عصر روز 11 تیر، مأموران مركز فوریت‌های پلیسی 110 تهران بزرگ از كشف دو بسته حاوی اعضای بدن با خبر شدند.
در بدو تحقیقات این موضوع مشخص نبود كه دو پای كشف شده متعلق به یك مرد یا 2 مرد است اما مشخص بود این اعضا بیش از حدود 2 هفته پیش قطع شده است.
تحقیقات برای كشف اندام دیگر در سطح شهر و همچنین انطباق این اعضا با دیگر اعضای كشف شده در سطح شهر آغاز شد تا اینكه مشخص شد اعضای یك خانواده مدعی هستند پدر 56 ساله‌شان مفقود شده است.
تحقیقات از اقوام و دوستان فرد مفقود شده آغاز شد تا اینكه مشخص شد یكی از دوستان وی كه مردی 38 ساله است با او درگیری داشته و فرد مفقود شده به احتمال زیاد توسط همین فرد به قتل رسیده است.
سرانجام فرد دستگیر شد و به ارتكاب قتل اعتراف كرد و مدعی شد پس از آنكه مرد 56 را در محل خانه مجردی‌اش با خوراندن قرص مسموم كرده است، اقدام به جداسازی اعضای بدنش كرده است.
داود.ع، متهم به قتل گفت: به خاطر كلاهبرداری در زندان با مقتول آشنا شدم. زمانی كه قرار بود از زندان آزاد شوم، مقتول از من خواست به همسرش بگویم با ارائه سند او را از زندان آزاد كند.
این موضوع را به همسرش گفتم، اما همسرش از انجام این كار ممانعت كرد. 6 ماه بعد، او از زندان آزاد شد و وقتی همدیگر را دیدیم قرار شد كه با هم شغلی را به پا كنیم. به همین خاطر من ماشینم را فروختم و پولش را به او دادم.
یك روز كه در خانه او بودم، با خوراندن قرص او را مسموم كردم و بعد از اینكه بیهوش شد، در حمام او را قطعه قطعه كردم. سپس مقداری پول از او سرقت كردم و از خانه او فرار كردم.
زمان جداسازی اعضای بدن شخص متوفی از حال خود بی‌خود شدم و به همین دلیل هر بخشی از اعضای بدنش را در یكی از نقاط شهر مانند تهران‌پارس، حوالی برج میلاد و جاده ملارد كرج رها كردم.
تحقیقات در خصوص زوایای پنهان این پرونده ادامه یافت تا اینكه مشخص شد متهم با انگیزه اختلاف حساب مالی مقتول 56 ساله را به قتل رسانده است.
جلسه رسیدگی به اتهام این مرد، امروز در شعبه 74 دادگاه كیفری استان تهران و به ریاست قاضی حسن تردست برگزار شد.
سیدمرتضی سیدحسینی، نماینده دادستان ضمن قرائت كیفرخواست گفت: با توجه به مدارك و دلایل موجود مانند، نظریه پزشكی قانونی، شكایت اولیای دم و اعترافات صریح متهم، وی گناهكار است و تقاضای مجازات وی را دارم.
خانواده اولیای دم نیز با حضور در جایگاه با اعلام شكایت از متهم، قصاص وی را خواستار شدند.
متهم نیز در جایگاه قرار گرفت و به قتل عمد اعتراف كرد.
بعد از اظهارات متهم، قاضی تردست و اعضای دادگاه وارد شور شدند و در نهایت حكم به قصاص وی دادند
طبقه بندی: حقوق جزا، 
ارسال توسط آتیه
آخرین مطالب
ویژه ها
آرشیو مطالب
نظر سنجی
چه ارتباطی با رشته حقوق دارید ؟


پیوند های روزانه
امکانات جانبی
blogskin