تبلیغات
قانون - بانک مقالات حقوقی و قضایی میعادگاه - ایراد شورای نگهبان به لایحه حمایت از كودكان بی‌سرپرست
قانون - بانک مقالات حقوقی و قضایی میعادگاه

 


نایب رییس كمیسیون اجتماعی مجلس گفت: ایراد شورای نگهبان به لایحه حمایت از كودكان و نوجوانان بی‌سرپرست، نبود اذن ولی فقیه برای واگذاری این كودكان به خانواده‌های متقاضی است، اما از آنجاكه واگذاری سرپرستی كودكان با اذن دادستان است و رییس قوه قضاییه اذن غیرمستقیم از ولی فقیه دارد ایراد شورای نگهبان وارد نیست...
نایب رییس كمیسیون اجتماعی مجلس گفت: ایراد شورای نگهبان به لایحه حمایت از كودكان و نوجوانان بی‌سرپرست، نبود اذن ولی فقیه برای واگذاری این كودكان به خانواده‌های متقاضی است، اما از آنجاكه واگذاری سرپرستی كودكان با اذن دادستان است و رییس قوه قضاییه اذن غیرمستقیم از ولی فقیه دارد ایراد شورای نگهبان وارد نیست.

هادی مقدسی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، درباره علت اعاده لایحه حمایت از كودكان و نوجوانان بی‌سرپرست از شورای نگهبان به مجلس گفت: ایراد شورای نگهبان به این لایحه یكسری ایردات شرعی است.

نماینده مردم بروجرد در مجلس ادامه داد: شورای نگهبان آورده است در واگذاری كودكان بی‌سرپرست حتما باید اذن ولایت فقیه لحاظ شود، اما با توجه به این‌كه واگذاری سرپرستی این كودكان با اذن دادستان است و دادستان هم از طریق ریاست قوه قضاییه به صورت غیرمستقیم از ولی فقیه اذن دارد، ایراد شورای نگهبان به این لایحه وارد نیست.

مقدسی در خاتمه با بیان این‌كه نظر كمیسیون این است كه چنین ایرادی به لایحه وارد نیست، خاطرنشان كرد: اما در جلسه امروز مقرر شد كمیته‌ای این موضوع را مجددا بررسی كند، و توضیحات را به صحن علنی مجلس ارایه دهد، در صورت اصرار كمیسیون بر لایحه مذكور، اگر این اصرار مجددا در صحن علنی مجلس رای بیاورد، لایحه برای تایید نهایی به مجمع تشخیص مصلحت نظام می‌رود.
 طبقه بندی: اخبار حقوقی ، 
ارسال توسط آتیه
آخرین مطالب
ویژه ها
آرشیو مطالب
نظر سنجی
چه ارتباطی با رشته حقوق دارید ؟


پیوند های روزانه
امکانات جانبی
blogskin