تبلیغات
قانون - بانک مقالات حقوقی و قضایی میعادگاه - قصاص پسر جوان
قانون - بانک مقالات حقوقی و قضایی میعادگاه

 


بازدید : مرتبه
تاریخ : دوشنبه 19 بهمن 1388
 
پسر جوانی كه فروردین امسال زن جوان همسایه خود را به قتل رسانده بود، به
به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، عصر ‌چهارشنبه 19فروردین امسال مأموران كلانتری 127 نارمك از مرگ مشكوك یك زن جوان در این منطقه با خبر شدند.
مأموران كلانتری با حضور در محل حادثه دریافتند زن جوان 24 ساله در آشپزخانه خانه‌اش بر اثر پیچیده شدن یك روسری به دور گردنش خفه شده است.
تحقیقات نشان داد خانه این زن به هم ریخته است و كودك 5/1 ساله‌اش نیز در كنار جسد مادرش روی زمین رها شده است.
با بررسی اولیه صحنه قتل فرضیه به قتل رسیدن این زن توسط شوهرش قوت گرفت اما با شواهد به دست آمده از همسر این فرد این فرضیه منتفی شد.
همسر این فرد مدعی شد مانند هر روز از خانه بیرو‌ن آمده و به محل كار خود در یكی از بیمارستان‌های شهر تهران رفته اما در ساعت 12 ظهر زمانی كه همسرش باید مثل هر روز با وی تماس می‌گرفت، تماسی نداشته نگران شده است.
این فرد ادامه داد: با توجه به این كه خارج شدن همسرش از خانه برایش باور كردنی نبوده است نگرانی وی بیش‌تر شده و به این ترتیب همراه یكی از دوستانش به خانه بازگشته است.
شوهر مقتول به محض ورود به خانه با جسد ‌همسرش مواجه شده كه كودك یك ساله وی نیز در كنار جسد مادرش رها شده ‌است.
تحقیقات از همسایه‌ها نشان داد همگی آن‌ها جز یك نفر هر كدام برای زمان قتل برنامه خاصی داشته‌اند كه به این ترتیب ارتكاب قتل از سوی آن‌ها منتفی بود.
فردی كه برای زمان قتل برنامه خاصی عنوان نكرد مورد بازجویی قرار گرفت و به این ترتیب مشخص شد بر روی بدن وی آثار خراشیدگی وجود دارد.
این فرد دستگیر شد اما از ابتدای دستگیری منكر ارتكاب قتل شد اما سرانجام پس از گذشت 48 ساعت از ارتكاب قتل اعتراف كرد كه با انگیزه سرقت طلا و جواهرات این زن وی را به قتل رسانده است.
جوان 19 ساله مدعی شد زمانی كه همسر مقتول از خانه خارج شده است به بهانه‌ گرفتن چند بشقاب از مقتول خواسته تا در‌ خانه را باز كند و زمانی كه مقتول برای دادن این ظروف به آشپزخانه رفته وی نیز وارد خانه شده ‌است.
متهم اعتراف كرد كه پس از ورود در خانه را بسته و به آشپزخانه رفتم و ‌از مقتول خواستم تا با وی رابطه نامشروع برقرار كنم اما وی از این كار امتناع كرد و با من درگیر شد.
متهم به قتل مدعی شد با توجه به درگیری با این زن وی را ابتدا با فشار د‌ستانم بی‌حال كرده سپس با روسری ‌خفه كردم و طلا و جواهرات وی را به سرقت بردم.
در حین خروج از خانه برای آن‌كه از مرگ وی مطمئن شوم به آشپزخانه رفتم اما در هنگام خروج از خانه با وی رابطه نامشروع برقرار كردم.‌
با توجه به اعترافات این فرد دستورات لازم برای بازسازی صحنه جنایت توسط وی صادر شد تا اینكه این فرد پس از بازسازی صحنه مدعی شد ورودش به خانه مقتول با هدف برقراری رابطه نامشروع بوده است.
متهم مدعی شد چند روز قبل از حادثه مقتول را دیده و از وی خوشش آمده و در این فكر بوده تا با وی ارتباط نامشروع برقرار كند اما روز حادثه زمانی كه مقتول به واسطه ترس فریاد زده است كنترل خود را از دست داده و او را خفه كرده است.
جلسه رسیدگی به این پرونده، دوشنبه گذشته در شعبه 113 دادگاه كیفری استان تهران و به ریاست قاضی محمد سلطان همت‌یار، برگزار شد و در نهایت، قاتل جوان به تحمل 100 ضربه شلاق و قصاص محكوم شد.طبقه بندی: حقوق جزا، 
ارسال توسط آتیه
آخرین مطالب
ویژه ها
آرشیو مطالب
نظر سنجی
چه ارتباطی با رشته حقوق دارید ؟


پیوند های روزانه
امکانات جانبی
blogskin