تبلیغات
قانون - بانک مقالات حقوقی و قضایی میعادگاه - با دولتی شدن کانون وکلا مخالفیم
قانون - بانک مقالات حقوقی و قضایی میعادگاه

 


بازدید : مرتبه
تاریخ : دوشنبه 10 اسفند 1388
 
امین حسین رحیمی سخنگوی کمیسیون قضایی حقوقی مجلس در گفت وگو با خبرنگار آفتاب از تهیه طرحی درراستای حفظ استقلال کانون وکلا خبر داد....
آفتاب – سرویس اجتماعی: امین حسین رحیمی سخنگوی کمیسیون قضایی حقوقی مجلس در گفت‏و‏گو با خبرنگار آفتاب از تهیه طرحی در راستای حفظ استقلال کانون وکلا خبر داد.

وی گفت: طرح تهیه شده توسط مرکز پژهش های مجلس مورد بررسی قرار گرفته و در آینده ای نزدیک به هیئت رئیسه مجلس تقدیم می شود. 

نماینده ملایر تصریح کرد: اولین ویژگی این طرح آن است استقلال کانون وکلا حفظ شود. نکته دیگر در این طرح این است که مرکز امور مشاوران حقوقی و کارشناسان رسمی قوه قضائیه موضوع ماده 187 برنامه سوم که پروانه وکالت صادر می کنند با کانون وکلا ادغام شود.

سخنگوی کمیسیون قضایی حقوقی مجلس ادامه داد: با این بند صدور پروانه وکالت صرفا توسط کانون وکلا انجام می شود نه قوه قضائیه، این همان موضوعی است که کانون وکلا نسبت به آن حساسیت دارد و این به معنی به رسمیت شناختن استقلال کانون وکلاست.

رحیمی گفت: طراحان این طرح معتقدند نظارت قوه قضائیه نسبت به عملکرد کانون وکلا باید افزایش یابد. وظیفه وکلا کمک به اجرای عدالت است و نظارت قوه قضائیه هم باید نسبت به این موضوع افزایش یابد.

وی درخصوص اجرای آئین نامه ای از سوی قوه قضائیه که به گفته رئیس کانون وکلا ناقض استقلال این کانون است ، نیز گفت: ما با دولتی شدن کانون وکلا مخالفیم و درصورت اجرای این آئین نامه در صورتی که مشاهده کنیم به استقلال وکلا خدشه ای وارد خواهد کرد عکس العمل نشان خواهیم داد.طبقه بندی: اخبار حقوقی ، 
ارسال توسط آتیه
آخرین مطالب
ویژه ها
آرشیو مطالب
نظر سنجی
چه ارتباطی با رشته حقوق دارید ؟


پیوند های روزانه
امکانات جانبی
blogskin