تبلیغات
قانون - بانک مقالات حقوقی و قضایی میعادگاه - با حكم رهبر انقلاب، قانون آیین دادرسی كیفری تمدید شد
قانون - بانک مقالات حقوقی و قضایی میعادگاه

 


بازدید : مرتبه
تاریخ : دوشنبه 16 فروردین 1389
 
رئیس قوه قضاییه با توجه به اتمام مهلت اجرای آزمایشی قانون آیین دادرسی كیفری در سال ۱۳۸۸ اظهار داشت: به لحاظ مشكلات قانونی كه مراجع قضایی در سال جدید با فقدان قانون آیین دادرسی كیفری مواجه بودند و مجلس شورای اسلامی نیز لایحه جدید قانون آیین دادرسی كیفری را به تصویب نرسانده بود، با كسب دستور ولایی از مقام معظم رهبری، براساس قانون سابق تا ابلاغ ثانوی تمدید شده است

آفتاب: رئیس قوه قضاییه با توجه به اتمام مهلت اجرای آزمایشی قانون آیین دادرسی كیفری در سال ۱۳۸۸ اظهار داشت: به لحاظ مشكلات قانونی كه مراجع قضایی در سال جدید با فقدان قانون آیین دادرسی كیفری مواجه بودند و مجلس شورای اسلامی نیز لایحه جدید قانون آیین دادرسی كیفری را به تصویب نرسانده بود، با كسب دستور ولایی از مقام معظم رهبری، براساس قانون سابق تا ابلاغ ثانوی تمدید شده است.

آیت‌الله آملی‌لاریجانی در اولین جلسه مسئولان عالی قضایی كشور در سال جدید ضمن تبریك سال نو و با اشاره به نام‌گذاری سال جدید از سوی مقام معظم رهبری گفت: درك هدف از نام‌گذاری امسال به نام همت مضاعف و كار مضاعف از سوی دستگاه‌ها و به‌ویژه دستگاه قضایی و توصیه‌های نهفته در این هدف، تضمین كننده پیشرفت كشور خواهد بود.

آیت الله آملی لاریجانی افزود: دستگاه قضایی یكی از مراكز اصلی و مهم خدمت به مردم است كه باید ملجا و پناه مظلومان باشد و امیدواریم با درك صحیح و امثال توصیه‌های دینی و انسانی، مقام معظم رهبری سالی پر بركت داشته باشیم.

رئیس قوه قضاییه با اشاره به گذشت سریع فرصت‌ها، خدمت‌رسانی به مردم و رفع حوایج آنان را از مهمترین عبادات دانست و اظهار داشت: خوشبختانه قضات و كاركنان دستگاه قضایی در ایام تعطیلات نوروزی با تشكیل واحدهای كشیك در سراسر كشور خدمات موثر و قابل تقدیری ارایه دادند و امیدواریم خدمت‌رسانی به مراجعان در سال جدید نیز با كمال جدیت دنبال شود.

آیت‌الله آملی لاریجانی قوه قضاییه را نهاد مسئول برای احقاق حق مظلومان دانست و افزود: باید در جهت رفع مشكلات حقوقی و قضایی مردم همواره تلاش مضاعف نماییم تا بتوانیم گره از كار مردم در پیچ و خم مراحل دادرسی بگشاییم كه این مهم ضمن این كه وظیفه‌ای خطیر است حتما ارزش والای دینی، اخلاقی و انسانی نیز دارد.

مسئولان عالی قضایی در ادامه جلسه كه تعدادی از قضات برجسته دیوان عالی كشور نیز حضور داشتند به بحث و بررسی پیرامون نحوه نظارت دیوان عالی كشور بر اجرای صحیح قوانین در محاكم پرداختند.

آیت‌الله آملی لاریجانی رئیس قوه قضاییه با تاكید بر این وظیفه خطیر دیوان عالی كشور اظهار داشت: نظارت بر اجرای صحیح قوانین در محاكم بر عهده دیوان عالی كشور است و این وظیفه صرفا منحصر به نقض و یا ابرام احكام دادگا‌ه‌ها نبوده و امری مطلق است كه باید بررسی و اجرایی و عملیاتی شود
طبقه بندی: عمومی، 
ارسال توسط آتیه
آخرین مطالب
ویژه ها
آرشیو مطالب
نظر سنجی
چه ارتباطی با رشته حقوق دارید ؟


پیوند های روزانه
امکانات جانبی
blogskin