تبلیغات
قانون - بانک مقالات حقوقی و قضایی میعادگاه - شرایط ثبت‌نام برای آزمون استخدامی قضات اعلام شد.توجه توجه توجه
قانون - بانک مقالات حقوقی و قضایی میعادگاه

 


 

قوه قضائیه ‌به منظور تأمین نیروی قضایی‌ برای جذب و استخدام 500 قاضی اطلاعیه‌ای صادر كرد....
به گزارش گروه حقوقی خبرگزاری فارس، قوه قضائیه ‌به منظور تأمین نیروی قضایی‌ برای جذب و استخدام 500 قاضی اطلاعیه‌ای صادر كرد.
‌در اطلاعیه از داشتن مدرك كارشناسی رشته‌های حقوق یا الهیات با گرایش فقه و مبانی حقوق اسلامی، ‌تابعیت جمهوری اسلامی ایران، ‌ایمان‌، طهارت مولد‌، عدالت‌، تعهد و التزام عملی به موازین اسلام، وفاداری به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، نداشتن سوء پیشینه كیفری، داشتن حداقل سن 23 و حداكثر 39 سال تمام (متولدین اول فروردین 1350 به بعد‌، در زمان ثبت نام)، انجام خدمت وظیفه عمومی یا دارا بودن معافیت دائم، عدم اعتیاد به مواد مخدر و روان‌گردان به تشخیص مراجع ذیصلاح قانونی، داشتن سلامت روحی و روانی و توانایی انجام كار قضایی، حسن شهرت‌، اخلاق و امانت داری، شركت در آزمون و كسب حد نصاب قبولی، ‌موفقیت در مراحل گزینش از جمله مصاحبه‌، تحقیق و آزمون شخصیت، موفقیت در اختبار توسط هیات احراز صلاحیت داوطلبان تصدی منصب قضاء، تعهد خدمت به مدت 10 سال در مناطق مورد نیاز، ارائه گواهینامه گذرانیدن مهارت‌های هفتگانه فناوری اطلاعات و ارتباطات (بعد از موفقیت در مراحل گزینش و اختیار) و سپری كردن دوره كارآموزی قضایی و موفقیت در آزمون جامع پایان دوره آموزش به عنوان شرایط و ضوابط برای تصدی امر خطیر قضاء نام برده شده است.

بر اساس این اطلاعیه داوطلبان فارغ‌التحصیل‌ مقطع كارشناسی ارشد حقوق و بالاتر‌، داوطلبان بومی استان‌های ذكر شده در بند (ه) به شرط ارائه تعهد خدمت به مدت ده سال در استان مربوطه‌، داوطلبان متأهل در زمان ثبت نام‌، داوطلبان دارای حداقل 5 سال سابقه كار حقوقی " و داوطلبان دارای معدل بالای 17 در اولویت جذب و استخدام هستند. البته دانش آموختگان رشته حقوق با معدل بالای 18 مراكز آموزش عالی درجه یك (مطابق ضوابط وزارت علوم و فناوری‌) و همچنین دانشجویان و فارغ‌التحصیلان مقطع دكتری رشته‌ حقوق از دانشگاه‌های معتبر با ارائه مدارك لازم از شركت در آزمون كتبی معاف هستند ‌و می‌توانند مستقیماً به اداره كل گزینش و استخدام قضات مراجعه كرده و در صورت نیاز با شماره تلفن 02188808973 تماس حاصل كنند‌.

داوطلبان می‌توانند از دو طریق ‌دریافت كارت اعتباری از معاونت آموزش و تحقیقات دادگستری مراكز استان‌ها و یا از طریق شبكه اینترنتی به آدرسwww.lawtraining.ir ‌از تاریخ 1 / 4 / 89 الی 10 / 4 / 89 برای شركت در آزمون ثبت نام كنند.

مسئولیت صحت و سقم اطلاعات ثبت شده در سیستم به عهده ‌داوطلبان است و داوطلبانی كه وضعیت آنان با شرایط ذكر شده در آگهی تطبیق ندارد‌، نمی‌توانند در آزمون استخدام كادر قضایی قوه قضائیه شركت كنند و در صورت مشخص شدن عدم تطبیق‌، ثبت‌نام و قبولی آنها "كان لم یكن " تلقی می‌شود.

آیین دادرسی كیفری با ضریب 3، آیین دادرسی مدنی با ضریب 3، حقوق جزای عمومی و اختصاصی با ضریب 3، حقوق مدنی با ضریب 2، فقه ( قواعد‌،‌ متون و اصول فقه) با ضریب 2، ادبیات و آیین نگارش با ضریب 1، حقوق تجارت با ضریب 1،‌ حقوق ثبت با ضریب 1، ادبیات عرب با ضریب 1، حقوق اساسی با ضریب 1 و احكام و معارف اسلامی با ضریب 1 به عنوان مواد آزمون اعلام شده است كه سئوالات این آزمون ‌به صورت چهار گزینه‌ای خواهد بود.

استان‌های خوزستان با سهمیه 50 نفر، كرمان با 27 نفر، سیستانت و بلوچستان با 38 نفر، هرمزگان با 27 نفر، كردستان با 23 نفر، آذربایجان غربی با 27 نفر و ایلام با 20 نفر ‌استان‌های دارای اولویت جذب و استخدام هستند.
‌داوطلبان ‌در هنگام ثبت‌نام‌، باید ده استان را به ترتیب به عنوان اولویت محل خدمت قضایی خود انتخاب كنند.

كارت ورود به آزمون از طریق سیستم هوشمند ثبت‌نام اینترنتی به آدرس‌www.lawtraining.ir توزیع می‌شود و ‌به مدت سه روز از تاریخ 23 / 6 / 89 الی 25 / 6 / 89 ‌قابل چاپ و دریافت است.

‌این آزمون در روز جمعه 26 / 6 / 89 برگزار می‌شود و زمان دقیق و محل برگزاری آزمون از طریق درج در كارت ورود به جلسه آزمون به اطلاع داوطلبین ‌خواهد رسید‌.

پذیرفته شدگان بر اساس امتیاز مكتسبه‌، در اجرای قانون نقل و انتقال دوره‌های قضات و اعلام اداره كل كارگزینی در یكی از حوزه‌های قضایی استان پذیرفته شده مشغول به خدمت قضایی خواهند شد.
داوطلبان ‌می‌توانند در موارد ابهامی، پرسش‌های خود را از طریق شماره تلفن 02188919463 طرح كنند.طبقه بندی: اخبار حقوقی ، 
ارسال توسط آتیه
آخرین مطالب
ویژه ها
آرشیو مطالب
نظر سنجی
چه ارتباطی با رشته حقوق دارید ؟


پیوند های روزانه
امکانات جانبی
blogskin